Hudebníci z králodvorské umělecké školy zahráli a zazpívali našim pacientům

24. 4. 2024

Oddělení následné péče mělo vzácnou návštěvu. Pobyt našim pacientům přijeli zpestřit zástupci Základní umělecké školy Schola musica Stella Maris z Králova Dvora. Zhruba dvěma desítkám posluchačům zahráli a zazpívali skladby z klasického a také lidového repertoáru.

Koncert se uskutečnil v moderní tělocvičně, která je součástí oddělení následné péče, a posluchačům zazpívala ředitelka umělecké školy Marta Tauberová, její kolegyně a zástupkyně Michaela Hrachovcová a na klávesy je doprovodil páter Josef Jonáš z berounské Římskokatolické farnosti. O zvuk se postaral Vladimír Šaroun.

Velmi rádi jsme přijeli vašim pacientům zpříjemnit čas a maličko je tak našim vystoupením pozitivně rozptýlit. Abychom jim prostřednictvím naší hudby přinesli trochu té radosti a připomenuli, že je stále řada lidí, kteří na ně myslí,“ uvedla Marta Tauberová.

Během zhruba třičtvrtěhodinového koncertu se pacienti i zaměstnanci – včetně sestřiček, fyzioterapeutek a sanitářek – mohli poslechnout širokou škálu skladeb a žánrů. Šlo hlavně o průřez bohaté historie české a československé hudby.

Zazpívali jsme árie z různých období – například od Wolfganga Amadeuse Mozarta. Zazněla i vzpomínka na Bedřicha Smetanu v podobě písně Má hvězda. Vydali jsme se také do První republiky, když jsme přednesli skladbu Sedm vrchů, sedm moří. A připravili jsme si i několik lidových písní, při kterých nás těšilo, že se někteří posluchači k našemu zpěvu přidali,“ popsala Michaela Hrachovcová.

Jak následně zástupkyně ředitelky dodala, koncert byl také poděkováním zaměstnancům za práci a péči, kterou denně pacientům v Rehabilitační nemocnici Beroun poskytují.